Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності – саме у той день, коли було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Це свято офіційно встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року №42/99.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася історична подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу. Акт Злуки увінчав прагнення українців Наддніпрянщини та Наддністрянщини до об’єднання у одну державу.
Усі українці пам’ятають, як саме 22 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Європі громадянських масових акцій – понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Цей “живий ланцюг”, як символ єдності східних і західних земель України, продемонстрував єдність українського народу у прагненні до незалежності.
А завершився процес українського державотворення лише 24 серпня 1991 року, коли позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.
На Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 90,32 % українців проголосовали за незалежність. Референдум став вирішальною подією з відліку історії сучасної Української держави. Таким чином, відзначаючи День Соборності, ми відзначаємо об’єднання в одне державне утворення земель, населених українцями на суцільній території та духовну спільність і згуртованість усіх громадян держави, незалежно від їхньої національності, що і є основою побудови сучасної демократичної держави.