Українські освітні центри Киргизстану
с.Петрівка
За всілякого сприяння Посольства, розвивається українське недільне шкільництво у селі Петрівка Московського района Чуйської області. У 2008 році Посольством проведено роботу щодо оновлення матеріальної та інформаційної бази українського класа, школі передано українські народні костюми для дітей. На відкритих уроках діти недільних класів із задоволенням демонструють своє вміння читати вірші українською мовою, співати пісні.
За систематичного сприяння з боку дипустанови та наданих інформаційних матеріалів, проводяться уроки з викладання української мови і літератури, а також заняття присвячені видатним, знаменним, пам’ятним датам у житті українського суспільства.
Створений за ініціативи Посольства у лютому 2006 р. дитячий український ансамбль села «Петрівка» бере участь в обласних та районних конкурсах «Юні таланти«, оновлює український репертуар, виступає з концертами в селах Московського району Чуйської області.
Бішкекський гуманітарний університет
Один з провідних і престижних учбових закладів, визнаний лідер вищого гуманітарного утворення в Киргизькій Республіки.
Продовжується активна співпраця і розвиток Центру вивчення української мови і культури, відкритого в БГУ в жовтні 2002 р.
Займається «українським напрямом» Декан факультету Слов'янознавства БГУ Елебесова Світлана Олександрівна.
Згідно з отриманою ліцензію в Центрі проводяться курси української мови.
Один раз на три місяці виходить черговий випуск українсько-киргизького студентського видання Центру «Інформаційний вісник» (розповсюджується безкоштовно серед української діаспори, державних установ, суспільних організацій, студентської молоді Киргизстана і тому подібне, у тому числі в регіонах країни, а також розміщується на стендах перед Посольством).
Спільно з Посольством здійснюються заходи щодо української тематики, проводяться семінари.
Щорічно проходять фестивалі «Дні України в БГУ».
Центр Україністики Киргизько-Російського Слов'янського університету створений 1 вересня 2001 року, де впроваджено вивчення української мови як другої іноземної з включенням відповідного запису до диплома.
На базі Центра постійно проводяться заходи з популяризації української культури. Одним з них є яскраві щорічні «Українські вечорниці».
КНУ
27 січня 2009 року відбулось урочисте відкриття нового Центра україністики на базі Киргизького національного університета ім.Ж.Баласагина (КНУ), облаштованого меблями, комп’ютерною та організаційною технікою завдяки бюджетній програмі 1401150 «Заходи щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України» .
Українське товариство Киргизької Республіки «Берегиня» (УТКР) – Республіканське громадське об’єднання українців
Українське товариство Киргизької Республіки «Берегиня» засновано на Установчій Конференції у м. Бішкеку 13 червня 1993 року. Ініціаторами створення стали видні представники української діаспори: вчені І.О. Шерстюк та Г.М. Хлипенко, журналісти О.І. Мальований та Є.В. Денисенко, педагоги В.В. Нарозя та Н.П. Шульга, підприємець В.М. Романів, депутат В.Д. Слівенко, ветеран праці Л.Х. Шепшелій.
За 15 років безперервної діяльності УТКР «Берегиня» досягло значних успіхів в реалізації соціально-політичного, культурно-освітнього, інформаційного та наукового напрямків, веде активну роботу по зміцненню міжнаціональної злагоди та єдності народу Киргизстану, розвитку співробітництва між Україною та Киргизією, відносин дружби між українським та киргизьким народами.
Основні досягнення:
УТКР – член Асамблеї народу Киргизстану (АНК), що об’єднує громадські організації більше 30-ти етносів; Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР); засновник Товариства дружби «Киргизстан – Україна». УТКР «Берегиня», крім столиці Бішкеку, має філіали в місцях компактного проживання українців – міста Токмак, Кара-Балта, Каракол та Ош, села Садове, Петропавлівка, Петрівка, Полтавка, Сокулук, Ново-Покровка… Робота товариства будується цілковито на громадських засадах.
З часу заснування очолює Українське товариство Киргизької Республіки «Берегиня» Відмінник народної освіти Киргизької Республіки, Заслужений працівник культури України Нарозя Володимир Володимирович – громадський та культурний діяч української діаспори.
Народився 22 лютого 1961 р. в місті Чортків Тернопільської області.
Має дві вищі освіти: закінчив з відзнакою музично-педагогічний факультет Київського державного педагогічного університету імені Драгоманова і, також з відзнакою, юридичний факультет Киргизького Національного університету.
З 1986 р. живе і працює в Киргизстані. Завідував кафедрою Бішкекського педагогічного коледжу, відмінник народної освіти Киргизької Республіки (1994).
Ініціатор створення і голова Ради Українського товариства Киргизької Республіки «Берегиня» (з 1993 р.).
Засновник і художній керівник Українського народного ансамблю «Барвінок» (з 1991 р.).
Віце-президент товариства дружби «Киргизстан–Україна» (з 1996 р.).
На ІІ, ІІІ і ІV Всесвітніх форумах українців обирався до складу Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради від Східної діаспори.
З січня 1998 р. автор і ведучий радіопередачі українською мовою на І хвилі державного радіомовлення Киргизстану.
В 1999 р. нагороджений Почесною Грамотою Киргизької Республіки, а у 2004 р. медаллю «Данк» за активну і плідну працю по зміцненню міжнаціональної злагоди і миру в Киргизстані.
Заслужений працівник культури України (2006).