• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Кыргыз
Коментар Посольства України в Киргизькій Республіці щодо застосування РФ обмежень щодо міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України
Опубліковано 06 липня 2016 року о 09:34

3 липня 2016 року було опубліковано указ Президента Російської Федерації «Про внесення змін до Указу Президента Російської Федерації від 1 січня 2016 р. № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки і національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації», яким фактично були введені додаткові обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів з території України не тільки до Республіки Казахстан, а й до Киргизької Республіки. Указ вступив в силу 1 липня 2016 року і буде діяти до 31 грудня 2017 року.

Посольство України звертає увагу на той факт, що згідно з вищенаведеним Указом міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Киргизької Республіки здійснюються виключно з території Республіки Білорусь при виконанні низки умов.

Крім того, російською стороною введена тимчасова заборона на автомобільні і залізничні перевезення товарів, до яких в РФ застосовуються ставки ввізного мита, встановлені Єдиним митним тарифом Євразійського економічного союзу, відмінні від нуля, і товарів, включених в список сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, затвердженого урядом Російської Федерації від 06.08.2014 р. № 560 «Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації».

Українська сторона розцінює такий крок як прояв економічного компонента так званої «гібридної війни», яка систематично ведеться Російською Федерацією проти України. РФ продовжує грубо порушувати норми міжнародного права, прикриваючись своїми національними інтересами, завдаючи економічних збитків не тільки українській економіці, а й економічним інтересам сусідніх держав. Слід зауважити, що світова економіка є взаємопов'язаний і взаємозалежний організм, в рамках якого політично мотивовані дії призводять до дестабілізації не тільки національної економіки об'єкта економічної агресії, а й завдає непоправної шкоди всім учасникам світової торгівлі.

Посольство України також вважає за необхідне підкреслити, що обмеження РФ транзиту через свою територію українських товарів порушують режим свободи транзиту згідно Статті V ГАТТ 1994 і Митного кодексу СОТ, підписантом якого є, в тому числі, і Росія.

Незважаючи на дії російської сторони, Україна продовжує докладати зусилля для пошуку альтернативних маршрутів постачання українських товарів в регіон Центральної Азії і Китай. З цією метою 15 січня 2016 року був запущений альтернативний російському маршрут поставок вантажів українського походження за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай. Даний маршрут є новим напрямком Шовкового шляху, який дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії. Він включає поромні переправи Чорного і Каспійських морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-порт) і повинен стати конкурентним порівняно з традиційним сухопутним маршрутом.

У даній ситуації Посольство України висловлює готовність надавати українським і киргизьким товаровиробникам і перевізникам всебічну допомогу та підтримку в зменшені негативного впливу на торговельно-економічні взаємини між Україною і Киргизькою Республікою внаслідок триваючої економічної війни Росії проти України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux