21 квітня на сайті Державної cлужби міграції при Уряді Киргизької Республіки розміщено інформацію (http://ssm.gov.kg/news/view/52) про досягнення домовленості між зазначеним вище органом виконавчої влади Киргизстану і так званим ПАТ «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» про працевлаштування громадян Киргизстану в готелі «Ялта-Інтурист».
У зв'язку з цим Посольство України звертає увагу, що м. Ялта знаходиться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, яка є невід'ємною частиною території України.
Згідно з «Порядком в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367, в'їзд на тимчасово окуповану територію України і виїзд з неї здійснюються для іноземців та осіб без громадянства через контрольні пункти за паспортним документу і спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України або територіальним підрозділом ДМС в Новотроїцькому або Генічеському районі Херсонської області.
Контрольними пунктами в'їзду на тимчасово окуповану територію України / виїзду з неї для автомобільного сполучення є «Каланчак», «Чаплинка», «Чонгар». Контрольними пунктами в'їзду на тимчасово окуповану територію України / виїзду з неї для залізничного сполучення є «Херсон», «Мелітополь», «Вадим», «Новоолексіївка».
Особи, які порушили порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, встановленим вищезазначеним Порядком, притягуються до відповідальності згідно із законодавством України.
Розглядаємо дії Державної служби міграції при Уряді Киргизької Республіки про можливість працевлаштування громадян Киргизстану на тимчасово окупованій території України - в Автономній Республіці Крим як недружній крок, який суперечить партнерським і довірливим відносинам між Україною і Киргизькою Республікою.
Посольство України підкреслює, що досягнута домовленість з Російською Федерацією може бути використана як крок для міжнародної «легітимізації» тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополь як суб'єктів Російської Федерації.
З огляду на традиційно дружні відносини між Україною та Киргизькою Республікою, а також беручи до уваги прихильність Киргизької Республіки до неухильного дотримання основоположних норм міжнародного права, зокрема, територіальної цілісності, національного суверенітету і недоторканності кордонів, українська сторона розраховує, що Киргизька Республіка залишиться вірною своїм принципам і буде продовжувати дотримуватися сформованим в системі міжнародних відносин основоположним нормам і принципам права.