• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Русский
  • Кыргыз
Інформація щодо порядку в'їзду в Україну та проведення самоізоляції, обсервації
Опубліковано 21 грудня 2020 року о 11:59

Інформація

щодо порядку в’їзду в Україну та перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї під час дії карантину,

а також вимог щодо проведення самоізоляції, обсервації

(діє з 00 год. 00 хв. 19 грудня 2020 року)

Порядок перетинання державного кордону на в’їзд в Україну

Іноземці та особи без громадянства можуть перетинати державний кордон на в’їзд в Україну за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Вимога щодо надання такого полісу (свідоцтва, сертифіката) страхування не поширюється на:

- іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

- осіб, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту;

- працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- членів екіпажів морських та річкових суден;

- військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Встановлено загальну вимогу щодо проведення самоізоляції для усіх категорій подорожуючих (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), що прибувають в Україну з держав із значним поширенням COVID-19, а також для іноземців, які є громадянами (підданими) таких держав.

Вимога щодо проведення самоізоляції не поширюється на такі категорії осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

1) особи, які не досягли 12 років;

2) особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;

3) особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;

4) працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

5) водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

6) інструктори збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;

7) діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;

8) особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

9) особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Встановлено, що державою із значним поширенням COVID-19 є держава, в якій кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні 7 днів (перелік зазначених держав станом на 11.12.2020 розміщено на вебсайті МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/news/informacija-schodo-kilkosti-aktivnih-vipadkiv-covid-19-na-100-tis-naselennja-stanom-na- ).

Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома».

У разі неможливості встановлення додатка особа підлягає обсервації.

 

Порядок перетинання контрольних пунктів в’їзду/виїзду

Перетинання іноземцями та особами без громадянства контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї (далі – контрольні пункти в’їзду/виїзду) здійснюється за наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні, в порядку, встановленому положеннями Порядку в’їзду та тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367, та Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 815.

 

Самоізоляція, обсервація та підстави їх припинення

Для осіб, які здійснили перетин державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду і перебувають на самоізоляції з використанням мобільного додатку «Вдома», з моменту перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду, строк самоізоляції становить 14 днів.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.

Особа вважається такою, що обрала здійснення поточного контролю з використанням системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ній. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється працівниками Національної поліції, Національної гвардії, державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, посадовими особами, уповноваженими органами місцевого самоврядування.

Поточний контроль з використанням системи через мобільний додаток здійснюється за допомогою сукупності інформації, зокрема шляхом перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка в будь-який час протягом доби особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин з використанням мобільного додатка зробити фотографію свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з особою через мобільний додаток, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення зобов’язання щодо самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами Національної поліції, Національної гвардії контролю за виконанням зобов’язання щодо самоізоляції.

Надсилання повідомлення до органів Національної поліції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.

У разі неможливості дотримання особами зобов’язання щодо самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду (у тому числі щодо використання мобільного додатка), такі особи підлягають обсервації.

Перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону або контрольних пунктів в’їзду/виїзду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux