• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Кыргыз
Режим поїздок
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Режим поїздок

Режим поїздок громадян України до Киргизької Республіки врегульований Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Киргизької Республіки про взаємні поїздки громадян від 25.02.2004р.

Угодою передбачено, зокрема, наступне. Громадяни держави однієї Сторони, у тому числі ті, які проживають в третіх державах, можуть на підставі документів, дійсних для виїзду за кордон, в'їжджати, прямувати транзитом, виїжджати і перебувати на території держави іншої Сторони без віз терміном до 90 (дев'яносто) діб з дня перетину державного кордону. Термін перебування, зазначений у пункті 1 цієї статті, може бути продовжено відповідно до законодавства і правил держави кожної із Сторін на термін не більше 30 (тридцять) діб. Документами, дійсними для виїзду за кордон, у розумінні цієї Угоди, є:

Для громадян України:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- проїзний документ дитини;

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки із неї);

- посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);

- свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну)

Для громадян Киргизької Республіки:
      - паспорт громадянина Киргизької Республіки;
      - дипломатичний паспорт;
      - службовий паспорт;
      - свідоцтво на повернення в Киргизьку Республіку (тільки для повернення в Киргизьку Республіку).
      - посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);
      - посвідчення особи робітника поїзних бригад (за наявності маршрутних листів);
      - посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);
      - посвідчення особи співробітника міжурядового фельд'єгерського зв'язку.
Громадяни держави однієї Сторони, які в'їжджають на територію держави іншої Сторони на термін більше ніж 90 (дев'яносто) діб, або з метою працевлаштування, або на постійне проживання, зобов'язані мати візу держави, що приймає.

Громадяни держави однієї Сторони, які постійно проживають на території держави іншої Сторони, можуть виїжджати з території цієї держави і в'їжджати назад без віз, якщо вони мають документи, що підтверджують їх постійне проживання. Громадяни держави однієї Сторони, які втратили документи, зазначені в пункті 1 статті 2 цієї Угоди, на території держави іншої Сторони, зобов'язані негайно повідомити про це компетентні органи держави перебування, що видають довідку, яка підтверджує заяву про втрату документів.

Разом з цим, громадянам України слід пам’ятати, що перебування на території Киргизької Республіки, окрім зазначеної Угоди, регулюється також Законом Киргизької Республіки «Про зовнішню міграцію» №61 від 17.07.2000 та Постановою Уряду Киргизької Республіки «Про затвердження Положення про порядок реєстрації іноземних громадян та осіб без громадянства на території Киргизької Республіки» №200 від 02.05.2008 року.

Згідно із цими законодавчими актами громадяни України перебувають на території Киргизької Республіки без віз терміном до 90 днів. При цьому, в разі перебування на території республіки терміном більше 60 днів, необхідно проставити штамп (реєстрацію) в паспорті на строк до 30 днів. Після 90 днів перебування на території Киргизької Республіки (з практики – звертатися необхідно за 5 днів до закінчення терміну перебування), громадянам України необхідно звернутися за отриманням візи Киргизької Республіки до Управління паспортно-візової та реєстраційної роботи Департаменту реєстрації населення при Державній реєстраційній службі (ДРС) Уряду Киргизької Республіки.

Крім того, зважаючи на факт нехтування положеннями міжнародних угод з боку працівників окремих територіальних підрозділів ДРС та прикордонників Киргизької Республіки, та з метою уникнення накладання штрафу, доцільно здійснити реєстрацію, незалежно від терміну перебування на території республіки, у перші 5 днів перебування в Киргизстані.

 Щодо нового Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 р. № 121 затверджено Порядок надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту (далі – Порядок).

З текстом постанови можна ознайомитись на веб-сторінці «Законодавство України» за адресою: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/121-2014-%D0%BF.

Зокрема, Порядок регулює питання надання закладами охорони здоров’я медичної допомоги наступним категоріям іноземців та осіб без громадянства:

-   які тимчасово перебувають або постійно проживають на території України;

-   які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

-   стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

-   яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Порядком передбачається, що медична допомога, зокрема екстрена, надається іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, на платній основі, якщо законодавством або міжнародними договорами України не передбачено інше. Вартість медичної допомоги визначається закладом охорони здоров’я, який її надав, у встановленому МОЗ порядку, а оплата може здійснюватись у безготівковій формі або готівкою в національній валюті.

У разі укладення іноземцем або особою без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, із страховиком-резидентом договору страхування (поліса, свідоцтва, сертифіката), що гарантує оплату вартості медичної допомоги (договір страхування), оплата зазначеної вартості здійснюється страховиком-резидентом шляхом перерахування коштів закладу охорони здоров’я, який надав медичну допомогу, за умови пред’явлення документа для оплати.

У разі укладення договорів про взаємне визнання договорів страхування між страховиком-резидентом та страховиком-нерезидентом гарантування оплати вартості медичної допомоги, наданої іноземцям або особам без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, здійснюється страховиком-резидентом за наявності в іноземця або особи без громадянства відповідного договору страхування.

Оплата вартості медичної допомоги, наданої закладами охорони здоров’я, може здійснюватися також зазначеною в договорі страхування компанією з координації надання медичної допомоги, що провадить діяльність в Україні.

У разі, якщо вартість медичної допомоги перевищує страхову суму, іноземець або особа без громадянства сплачують різницю закладу охорони здоров’я, який її надав.

У разі відсутності в іноземця або особи без громадянства договорів страхування, а також неможливості документально підтвердити право на одержання безоплатної медичної допомоги в Україні, оплата вартості наданої медичної допомоги, зокрема екстреної, здійснюється іноземцем або особою без громадянства.

У разі відмови від оплати наданої медичної допомоги питання щодо компенсації закладу охорони здоров’я витрат, пов’язаних з її наданням, вирішується за участю відповідних іноземних представництв в Україні.

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, іноземцям та особам без громадянства, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, медична допомога надається за рахунок бюджетних коштів, передбачених на цю мету у державному та місцевих бюджетах.

Медичне обстеження іноземців та осіб без громадянства, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, іноземців та осіб без громадянства, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та надання їм екстреної медичної допомоги здійснюються на безоплатній основі (за рахунок бюджетних коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах).

Пунктом 2 згаданої постанови Уряду України визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 р. № 667 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». 

До уваги громадян України, які планують поїздку до Киргизької Республіки!

КИРГИЗЬКА РЕСПУБЛІКА

Столиця
Бішкек
Населення
6 256,7 тис. (станом на 01.01.2018 р.)
Площа
199 951 км²
Різниця в часі з Україною 
+3 год влітку (UTC+5), +4 год взимку (UTC+6).
Мова
Киргизька, російська
Релігія
Іслам, християнство та ін.
Грошова одиниця
Сом
Телефонний код країни
+996 312
Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців
http://for.kg

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності
Посольство України в Киргизькій Республіці
Адреса       
720016, м.Бішкек, вул.Манас айили, 1А
Номер телефону
+996 312 881 886
Номер гарячої лінії
+996 0701-888-463
Електронна адреса
[email protected]
Посилання на сайт ЗДУ
https://kyrgyzstan.mfa.gov.ua/ua

Загальна інформація
Режим поїздок для громадян України
У відповідності до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Киргизької Республіки про взаємні поїздки громадян, громадяни держави однієї Сторони, у тому числі ті, які проживають в третіх державах, можуть на підставі документів, дійсних для виїзду за кордон, в’їжджати, прямувати транзитом, виїжджати і перебувати на території держави іншої Сторони без віз терміном до 90 (дев’яносто) діб з дня перетину державного кордону. Термін перебування може бути продовжено відповідно до законодавства і правил Киргизької Республіки на термін не більше 30 (тридцять) діб.

Документами, дійсними для виїзду за кордон для громадян України, є:
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
– проїзний документ дитини;
– дипломатичний паспорт України;
– службовий паспорт України;
– посвідчення особи моряка (за наявності судової ролі або виписки із неї);
– посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);
– свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).

 Громадяни України, які постійно проживають на території Киргизстану, можуть виїжджати з території цієї держави і в'їжджати назад без віз, якщо вони мають документи, що підтверджують їх постійне проживання. Громадяни України зобов'язані при перетині кордону Киргизької Республіки і під час перебування на її території дотримуватися чинного законодавства і встановлених правил перебування для іноземців цієї держави. В разі порушення міграційних правил і терміну перебування на території Киргизстану складається акт про адміністративне порушення і стягується штраф з в розмірі 10 000 сомів (1 дол. США приблизно 70 сомів).

19 грудня 2016 року набрала чинності Постанова Уряду КР №689 «Про питання реєстрації іноземних громадян та осіб без громадянства на території Киргизької Республіки». Постановою затверджено Перелік іноземних держав із зазначенням термінів звільнення іноземних громадян та осіб без  громадянства, які прибувають до Киргизької Республіки, від реєстрації за місцем перебування в уповноважених державних органах, а також в готелях. На 77 позиції цього Переліку зазначена Україна, громадяни якої звільняються від реєстрації терміном на 90 робочих днів з дня перетину кордону. Якщо термін перебування осіб, передбачених Переліком, на території Киргизької Республіки перевищує строки, що зазначені в Переліку, вони мають зареєструватися за місцем перебування у відповідності до чинного Порядку. Тобто, громадяни України, які планують перебувати на території Киргизької Республіки більше ніж визначено в Переліку, мають  через кожні 90 днів перетинати кордон, або ж придбати в’їзну візу (в Посольстві КР в Україні чи в Генеральному консульстві КР в м.Алмати), термін дії якої можливо продовжувати в Департаменті консульської служби МЗС КР. У разі звернення іноземного громадянина чи особи без громадянства, а також приймаючої сторони до уповноваженого державного органу у сфері реєстрації населення після визначених законодавством строків, якими дозволено перебувати на території Киргизької Республіки без реєстрації, або у разі закінчення строку реєстрації, співробітник державного органу у сфері реєстрації населення здійснює реєстрацію у визначеному порядку і протягом одного робочого дня направляє повідомлення до органів внутрішніх справ для складання протоколу про адміністративне правопорушення зазначених осіб.

Постанову можна знайти за посиланнямhttp://www.gov.kg, Постанова Уряду КР №689 від 19.12.2016 року «О вопросах регистрации иностранных граждан и лиц без гражданства на территории Кыргызской Республики»

Підтвердженням дати прибуття в Киргизстан є проїзні квитки та/або відмітка про перетин кордону, яка проставляється в паспорт громадянина України в пункті пропуску через державний кордон Киргизстану.

Перетин кордону, митні питання

У пункті пропуску здійснюються наступні види контролю:

 1. Фітосанітарний, ветеринарний, карантинний, які здійснюються в особливих випадках, коли перевозиться відповідний товар в у мовах застосування карантинних заходів.
 2. Митний контроль – контроль товарів, на предмет законності їх переміщення у відповідності з митною декларацією.
 3. Прикордонний контроль:

– перевірка документів для перетину держкордону;
– огляд багажу на можливість провозу заборонених предметів через держкордон;
– проставлення відмітки в паспорті про проходження пункту перепуску (дата-штамп).
У яких випадках Вас можуть затримати або не пропустити через державний кордон:

Посадові особи ДПС КР мають право не пропустити особу через держкордон при відсутності у неї законних підстав для перетину кордону та мають право затримувати осіб:
–   які порушили режим пункту перепуску;
– які перевозять заборонені предмети (зброя, наркотики, і т.і.);
– іноземних громадян та осіб без громадянства, які порушили порядок перебування і транзитного проїзду;
Особи, які вчинили вищеназвані правопорушення можуть бути затримані до 3 годин для складання протоколу, а при необхідності, для встановлення особи і вияснення обставин вчинення правопорушення – до 3 діб. Накладений штраф за адміністративне правопорушення не може перевищувати суму у розмірі 10 тис. сомів.


Як захистити свої права?
Ви можете скористуватися одним із наступних механізмів захисту прав:
Адміністративні інстанції, тобто, апеляція до вищого органу.
Звернення до прокуратури КР.
Звернення до Судових органів.
Звернення до офісу Омбудсмена КР.
Звернення до Антикорупційної Ділової Ради.
Збитки, завдані незаконними діями (бездіяльністю) посадових осіб, підлягає відшкодуванню у відповідності до чинного законодавства КР.
Телефони довіри
Оперативна чергова служба Державної прикордонної служби КР
в м. Ош тел.: (3222) 23562
в м. Бішкек тел: (312) 548040, 549047
Головне управління прикордонного контролю
тел.: (312) 291023, (3222) 27111
Прокуратура Ошської області
тел.: (3222) 26592
Представництво Омбудсмена КР
тел.: (3222) 22589
Антикорупційна Ділова Рада
тел.: (312) 939909

Гаряча лінія Посольства України в Киргизькій Республіці:        0701-888-463

Усі особи, що перетинають митний кордон, мають рівне право на ввіз і вивіз до/з Киргизької Республіки товарів і транспортних засобів відповідно до законодавства КР. Товари й транспортні засоби, переміщувані через кордон Киргизстану, підлягають декларуванню. Декларування переміщуваних через митний кордон Киргизької Республіки фізичними особами товарів (за винятком товарів, переміщуваних у несупроводжуваному багажі, та товарів, що пересилаються) проводиться у письмовій та усній формі. При цьому незаява фізичною особою про наявність таких товарів за встановленою письмовою формою розглядається як його заява про те, що у фізичної особи немає товарів, зазначених нижче. Обов'язковому декларуванню у письмовій формі підлягають наступні товари, переміщувані фізичною особою через митний кордон Киргизької Республіки:

 • національна й інша наявна валюта, валютні цінності
 • вироби з дорогоцінних металів і каменів у будь-якому виді і стані
 • зброя будь-яка, боєприпаси, вибухові речовини
 • наркотичні й психотропні речовини
 • предмети старовини і мистецтва
 • друковані видання й інші носії інформації
 • отрутні і сильнодіючі речовини і ліки
 • радіоактивні матеріали
 • об'єкти флори і фауни, їх частини і отримана з них продукція
 • високочастотне обладнання і засоби зв'язку
 • товари, призначені для виробничої й іншої комерційної діяльності, що підлягають обкладанню митними зборами
 • тимчасово ввезені товари, що вивозяться
 • транспортні засоби

Увесь багаж, перевезений пасажиром, включаючи багаж у салоні літака, повинен бути пред'явлений при реєстрації на рейс, що викликане вимогами забезпечення безпеки польоту. Норми безкоштовного провозу багажу залежать від напрямку польоту й класу обслуговування.

Багаж пасажира, який авіакомпанія приймає до перевезення під свою відповідальність за його збереження, маркірується багажною биркою й перевозиться в багажному відсіку літака. Рекомендується на кожне таке місце багажу прикріпити іменну бирку, указавши на ній латинськими буквами своє прізвище, номер рейсу, дату, номер телефону (бажано заповнювати латинськими літерами). Іменні бирки можна одержати при придбанні авіаквитка або в аеропорту.

Державна митна служба при Уряді Киргизької Республіки: м. Бішкек 720020 вул. Байтик Батира, 4а

Тел.: (+996-312) 51-06-51; +996-312) 51-18-99

Факс: (+996-312) 51-24-63; (+996-312) 51-24-64

 

Перевезення тварин на борту літака

Тварини (собаки, кішки й інші дрібні свійські тварини) приймаються до перевезення з попередньої згоди Перевізника. Перевізник не несе відповідальність у випадку відмови в їхньому ввозі в будь-яку іншу країну, або загибелі тварини під час перевезення. Тварини перевозяться в міцній тарі, що забезпечує необхідні зручності під час перевезення, безпеку повітряного судна й навколишніх, дотримання санітарних вимог, при цьому зважуються разом з тарою й оплата за їхнє перевезення здійснюється по подвійному багажному тарифу за 1 кг ваги. Вага тварини у норму безкоштовного провозу багажу не включається. У салоні дозволяється провозити тварин вагою не більш 8 кг, розмір контейнера - не більш 60х40х30 см, розміщати контейнер тільки під сидінням. Обов'язкове пред'явлення ветеринарного сертифіката.

Предмети, що не приймаються до перевезення в якості багажу:

А) вогнепальна й холодна зброя усіх видів: пістолети, гвинтівки, карабіни та інша вогнепальна зброя.

Б) вибухові речовини й предмети, начинені вибуховими речовинами:

- мисливський порох у будь-якому упакуванні й у будь-якій кількості;

- патрони бойові ( у тому числі малокаліберні);

- капсули (пістони) мисливські й капсули – детонатори;

- піротехнічні засоби: сигнальні й освітлювальні ракети, сірники підривники, бенгальські вогні, петарди залізничні;

- динаміт, тол, амонал, тротил і ін. вибухові речовини.

В) стислі й зріджені гази;

Г) займисті тверді речовини;

Д) отруйні сильнодіючі й отруйні речовини у рідкому або твердому стані, упаковані в будь-яку тару;

Е) усі їдкі й корозуючі речовини;

Ж) усі інші речовини, вантажі, предмети, що підпадають під ознаки вищевказаних речовин, вантажів і предметів, що викликає сумніви в безпеці, перевезення і які можуть бути використані для підпалу, вибуху або загрозливі для життя пасажирів і членів екіпажу.

Перелік товарів, які можуть бути завезені/вивезені до/за межі Киргизької Республіки в обмеженій кількості без сплати мита, податків:

Припустима кількість на одну людину:

-  алкогольні напої - 2 літра;

- тютюнові вироби: сигари, сигари з обрізаними кінцями, сигариллы (тонкі сигари), сигарети, що містять тютюн; курильний тютюн, що містить або не містить замінників тютюну у будь-якій пропорції - 50 сигар, 100 сигарилл, 400 сигарет, 0,25 кг тютюну. У випадку ввозу тютюнових виробів тільки одного виду допускається ввіз 100 сигар, 200 сигарилл, 400 сигарет і 0,5 кг тютюну.

Фрукти, городина та інші продукти харчування можуть бути вивезені в будь-якій кількості, однак на них потрібно обов'язково одержати в аеропорту міжнародний сертифікат санітарно-епідеміологічного контролю.

Переміщення іноземної валюти через кордон не обмежується. Ввіз і вивіз валюти не підлягають ніяким обмеженням за умови її декларування в пунктах митного контролю.

Ввіз лікарських препаратів

Допускається ввіз лікарських засобів на територію Киргизької Республіки для особистого й іншого некомерційного використання без ліцензії або дозволу вповноваженого державного органу Киргизької Республіки у галузі охорони здоров'я. На територію Киргизької Республіки можна ввозити лікарські засоби, якість яких підтверджено сертифікатом підприємства-виробника лікарських засобів, що засвідчують, що ввезені лікарські засоби зроблені відповідно до державного стандарту якості лікарських засобів країни-виробника лікарських засобів. На територію Киргизької Республіки забороняється ввіз лікарських засобів, до закінчення терміну придатності яких залишається одна третина всього строку придатності. Забороняється ввіз на територію Киргизької Республіки лікарських засобів нестандартної якості і фальсифікованих лікарських засобів.

Стосовно інформації про норми безкоштовного провозу багажу авіаційним та залізничним транспортом необхідно звертатися до представників перевізників.

Фітосанітарні правила
На території Киргизстану діють Правила фіто санітарного контролю, які визначені для ЄАЕС.

Подорожі автомобілем

Посвідчення водія, видане відповідними органами України, дійсне для використання на території КР.

Тимчасове ввезення на територію КР автомобілів з українською реєстрацією дозволяється на термін до 90 діб (з обов’язковою реєстрацією громадянина за місцем проживання). У разі продовження терміну перебування (працевлаштування, навчання, тощо) проводиться тимчасова реєстрація транспортного засобу за місцем проживання його власника.

У Киргизстані існує послуга оренди чи прокату автомобіля, як на короткотермінову та і на довготермінову перспективу (з водієм та без нього). У разі потреби – звертатися за посиланням:
http://www.rent-a-car-bishkek.com/arenda-mashin-kyrgyzstan.html

Для автоперевізників
Іноземні водії повинні проявляти обережність при відвідуванні кордону Киргизії з Узбекистаном, а також з Таджикистаном, де періодично відбуваються зіткнення між громадянами двох країн. Необхідно дотримуватися основних доріг, тому що у прикордонних районах можуть лишатися вибухові предмети, що не вибухнули. Крім того, окремі з пунктів перетину кордону між двома країнами можуть виявитися закритими. Водії повинні перевірити інформацію у місцевих органах влади. Слід пам’ятати, що при в’їзді на територію Киргизстану сплачується екологічний збір у розмірі 1000 сомів.

Страхування
Відправляючись у подорож за кордон, щоб поїздка не була зіпсована непередбачуваними проблемами зі здоров’ям, краще заздалегідь подбати про страховий захист і придбати поліс страхування медичних витрат. Тоді Ви будете впевнені в тому, що всі витрати, пов’язані з отриманням медичної допомоги, будуть оплачені страховою фірмою.
Типовий страховий поліс, як правило, покриває такі витрати:
Медичні витрати: на лікування екстрених захворювань або травм, а також необхідні при цьому медикаменти, виписані лікарем. Медичні витрати не поширюються на загальне лікування, послуги дантиста, естетичні і психологічні консультації або ж лікування раніше перенесених захворювань. А також таких захворювань, як астма, цукровий діабет тощо.
Медично-транспортні витрати: з евакуації застрахованого з місця події до найближчої медичної установи або до лікаря; а також з екстреної медичної репатріації застрахованого, включаючи супровід (якщо такий супровід запропонований лікарем) через кордон до його місця проживання.
Транспортні витрати: витрати на повернення додому самого застрахованого або його дітей, якщо вони залишилися без догляду внаслідок страхового випадку; витрати з проїзду у два кінця родича для відвідування застрахованого у випадку тривалої госпіталізації.
Витрати з посмертної репатріації: з доставки тіла до місця, де постійно проживав застрахований, якщо його смерть настала в результаті страхового випадку. При необхідності одержання екстреної медичної допомоги Вам слід звернутися в цілодобовий сервісний центр. Телефон сервісного центру завжди вказується в страховому полісі.
Медичні витрати оплачуються страховою фірмою безпосередньо медичній установі або відшкодовуються застрахованому, якщо витрати були оплачені ним самостійно. Якщо Ви оплачуєте витрати самостійно, необхідно попередньо погоджувати витрати із сервісним центром до моменту одержання медичної допомоги. Для одержання відшкодування необхідно протягом 30 днів після повернення з поїздки надати страховій компанії документи, які підтверджують і обґрунтовують усі зроблені витрати. Уважно читайте договір, який укладаєте зі страховою компанією!


Культурні, релігійні та побутові рекомендації
Загально прийняті правила поведінки. Позитивно сприймається розуміння змісту релігійних свят і традицій. Необхідно проявляти ввічливість, особливо до людей старшого покоління.

Характеристика регіонів
Усі регіони Киргизстану відкриті та рекомендовані для відвідування.

Безпекова ситуація в Киргизькій Республіці

Для Киргизстану характерні три основні загрози:

         1.Землетруси. Територія Киргизької Республіки належить до найбільш активних  сейсмічно небезпечних регіонів на планеті. Протягом року тут відбувається до 1500 поштовхів. Висока сейсмічність обумовлена активністю тектонічних процесів та складним геолого-тектонічним становищем. 

         2. Територія Киргизстану на 90% складається з гір. Взимку та навесні спостерігаються сходження снігових лавин.

3. Нестабільна епідеміологічна та епізоотична ситуація.

Рекомендації щодо поведінки у разі настання згаданих кризових ситуацій:

Рекомендації громадянам у разі настання землетрусу

         Землетрус силою до 5 балів вважається таким, що не спричиняє значних збитків. Якщо поштовхи більш потужні, за 15-20 секунд можуть виникнути сильні коливання земної поверхні, що продовжуватимуться декілька десятків секунд, розхитуючи будівлі. Коливання спадають протягом 30 секунд.

         Головне правило – не панікувати. Якщо ви перебуваєте у приміщенні на першому-другому поверхах – залиште будівлю і відійдіть від неї на відкритий простір. Пам’ятайте, що у вас на це є 15-20 секунд. Не варто прямувати до сходів або ліфту, якщо ви перебуваєте вище другого поверху. У цьому випадку слід обрати найбільш безпечні місця в приміщенні - отвори несучих стін, ванна (у разі падіння плита затримається на стінках ванни). Можна сховатися під міцними столами, ліжками, які здатні витримати вагу важких предметів, адже головна небезпека під час землетрусу виникає від падіння внутрішніх стін, стелі, люстр. Не треба виходити на балкон.

         На вулиці намагайтеся знайти місце на відкритому просторі, подалі від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередачі.

         Якщо ви рухаєтесь в автомобілі, зупиніться, відкрийте двері і залишайтеся всередині автомобіля до припинення коливань.

         У громадських місцях небезпеку становить велике скупчення людей. Намагайтеся залишити натовп, тримати рівновагу і не піддаватися панічним настроям, притаманним ситуації.

 

Рекомендації громадянам у разі виникнення лавинонебезпечної ситуації

На автодорогах під час проїзду лавинонебезпечних ділянок необхідно дотримуватися дистанції між транспортними засобами щонайменше у 500 метрів. По можливості утриматися від поїздок у небезпечний період.

 

Рекомендації громадянам у разі загострення епідеміологічної та епізоотичної ситуації

Як правило, у разі виникнення згаданих загроз, компетентні органи Киргизької Республіки вживають заходи з усунення небезпечних хвороб та негайного оповіщення населення, а також забороняють відвідування територій, де виникли такі загрози.

 

Інше
Для туристів
Особам, які прибули до Киргизстану для займання екстремальним туризмом, рекомендується оформити медичну страховку, яка буде дійсна на території Киргизстану, організовувати поїздки не самостійно, а за сприяння туристичних компаній, які спеціалізуються на організації екстремального туризму в Киргизстані і знайомі із специфікою країни.
Рекомендуємо зареєструватися в Міністерстві з надзвичайних ситуацій Киргизької Республіки та поінформувати Міністерство про склад туристичної групи і схему маршруту. Копії цих документів, номери контактних телефонів і паспортні дані доцільно передати до консульського підрозділу Посольства України в Киргизькій Республіці на електронну адресу [email protected], або [email protected].


Міністерство надзвичайних ситуацій Киргизької Республіки:
723500, м.Ош, вул. Р.Момінової, буд. 11
720055, м.Бішкек, вул. А.Токтоналієвa, буд. 2/1
сайт: http://www.mes.kg, e-mail: [email protected]
Оперативний черговий по Міністерству
Тел.: +996 3222 2-18-44
Факс: +996 3222 5-60-77, +996 3222 7-48-99
e-mail: [email protected]
Оперативний черговий МНС по Бішкеку та Чуйській області  Тел.: +996 312 566177
Оперативний черговий МНС по Іссик-Кульській області. Тел.: +996 3522 70397, +996 3522 70667, +996 770 800 777

 

Корисні номери телефонів

Міжнародний код Киргизької Республіки - 996. Для дзвінка в Киргизстан необхідно набрати - +996 - код міста - номер викликуваного абонента.

Коди деяких міст: Баткен - 3622, Бішкек - 312, Джалал-Абад (Жалал-Абад) - 3722, Кант - 3132, Каракол - 3922, Мін-Куш - 3559, Нарин - 3522, Ош - 3222, Талас - 3422, Таш-Кумир - 3745, Токтогул - 3747, Тюп - 3945, Узген - 3233, Чуй-Токмок - 3138.

Телефонна довідкова Бішкека - 109.

Міліція - 102.
Пожежна - 101.
Швидка медична допомога - 103.
Служба порятунку - 110 або 161.

Телефон гарячої лінії Посольства України в Киргизькій Республіці – 0701-888-463

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux