Посольство України в Киргизькій Республіці

, Київ 18:49

Киргизька Республіка

 

До уваги громадян України, які планують поїздку до Киргизької Республіки!

Режим в'їзду - безвізовий до 90 діб (за закордонними паспортами). Угода, що регулює режим взаємних поїздок - Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Киргизької Республіки про взаємні поїздки громадян від 25.02.2004р.  У разі, якщо запланований термін перебування в Киргизькій Республіці  перевищує  90 днів, то необхідно оформити одну із нижче наведених віз. 5 квітня 2017 року введено в дію нова Інструкція про порядок оформлення та видачі віз для в’їзду до Киргизької Республіки.

Загальна інформація про візи

Продовження візи та термін її дії

Необхідні документи 

Візи діляться на наступні категорії і типи:

- дипломатичні візи – тип «D»;

- службові візи – тип «O»;

- інвестиційні візи - тип «І»;

- трудові візи - типи "W1» та "W2";

- навчальні візи - тип " S»;

- ділові візи - тип «В»;

- водійські візи - тип "Т";

- приватні візи - типи  "Р1", «Р2" і "Р3";

- туристичні візи - тип " TS»;

- релігійні візи - тип " R»;

- сімейні візи – тип «F»;

- транзитні візи – тип «TR»;

- виїзні візи – тип «L».

У залежності від кратності поїздок візи діляться на:

- одноразові - тільки для одноразової поїздки до КР і виїзду з неї;

- дворазові - дві поїздки до КР і виїзду з неї;

- багаторазові - на багаторазові поїздки до Киргизької Республіки і виїзду з неї.

В залежності  від кількості користувачів візи підрозділяються в такий спосіб:

1) індивідуальні - видається заявнику індивідуально;

2) групові – видаються заявнику у складі туристичної групи до 15 осіб.

За оформлення віз та візової підтримки стягуються консульські збори у відповідності до постанови Уряду КР «Про консульські збори і збір за фактичні витрати» від 18 грудня 2012 року № 839.

Терміни оформлення, видачі та продовження візи становлять не більше ніж 7 робочих днів та 3 робочих днів для електронної візи з дати отримання всіх необхідних документів, передбачених цією Інструкцією, які оформлені належним чином.

Термін дії візової підтримки, яка видана у випадку резервної роботи порталу «Е-віза», становить 90 днів з дати її оформлення, без права на повторне використання. Цей термін не підлягає поновленню у випадку переадресування візової підтримки  у зв'язку зі зміною місця отримання візи.

Візи категорії ділова (типу "B"), приватна (типу "Р1"), навчальна (типу "S") та туристична ("TS") при первинній видачі оформлюються терміном на 90 днів, незалежно від заявлених термінів перебування на території Киргизької Республіки.

На території Киргизької Республіки візи всіх категорій і типів зміні не підлягають, за винятком отримання інвестиційної візи (типу «І»).

На території Киргизької Республіки дипломатична віза (тип «D»), службова віза (тип "O"), трудова віза (типу "W1" і "W2»), навчальна віза (типу"S"), приватна віза (типу"P2"), сімейна віза (типу"F") можуть бути продовжені на умовах і в терміни, передбачені цією Інструкцією.

Особі, яка порушила строки та правила перебування в Киргизької Республіки, Консульська служба та представництвом МЗС не території КР оформлюється виїзна віза.  

Категорії, типи та терміни дії віз

Дипломатична віза (тип "D") оформлюється іноземному громадянину – власнику дипломатичного паспорту, який в’їжджає до Киргизької Республіки у службових справах.

Дипломатична віза оформлюється:

- главам іноземних держав, урядів, членам родин таких осіб, які слідують з ним, а також членам іноземних офіційних делегацій - багаторазова віза не термін до 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародним договором, який набрав чинності, учасницею якого є Киргизька Республіка, або відповідно до принципу взаємності;

- особі, яка займає дипломатичну  або консульську посаду в дипломатичному представництві або консульській установі іноземної держави, посадовій особі представництва міжнародної організації в Киргизької Республіки, яка користується імунітетом та привілеями в Киргизькій Республіці, а також членам її сім'ї (подружжя і діти до 18 років, а також батькам, які знаходяться на утриманні), тім, хто користується дипломатичними привілеями та імунітетами, - багаторазова віза строком до 1 року, якщо інше не передбачено чинним міжнародним договором, учасницею якого є Киргизька Республіка, або відповідно до принципу взаємності;

- іноземному дипломатичному кур'єру - одноразова, дворазова чи багаторазова віза на строк до 90 днів, якщо інше не передбачено чинним міжнародним договором, учасником якого є  Киргизька Республіка або відповідно до принципу взаємності.

Якщо іноземний громадянин не має дипломатичного паспорту, Киргизька Республіка, у відповідності до чинного міжнародного договору, учасницею якого вона є, визнає дипломатичний статус, йому оформлюється дипломатична віза.

Службова віза (типу "O")

 видається іноземному громадянину – власнику службового/офіційного паспорту, який в’їжджає до Киргизької Республіки у службових справах.

Службова віза оформлюється:

- іноземному громадянин, що прибуває на запрошення державних органів Киргизької Республіки у службових справах, - одноразова, дворазова чи багаторазова віза на строк до 90 днів;

- члену адміністративно-технічного та обслуговуючого персоналу дипломатичного представництва та консульської установи іноземної держави в Киргизькій Республіці, або працівника офісу міжнародної організації в Киргизькій Республіці, а також членам його родини (подружжя  і діти віком до 18 років, а також батькам, які знаходяться на утриманні), -  багаторазова віза строком до 1 року, якщо інше не встановлено чинним міжнародним договором, учасницею якого є Киргизька Республіка або відповідно до принципу взаємності;

- іноземному кур'єру, який перевозить дипломатичну пошту, якщо він не має дипломатичного паспорту  одноразова, дворазова чи багаторазова віза на строк до 90 днів, якщо інше не встановлено чинним міжнародним договором, учасницею якого є Киргизька Республіка або відповідно до принципу взаємності.

Якщо за іноземним громадянином, який не має службового/офіційного паспорту, Киргизька Республіка, в порядку встановленому чинним міжнародним договором, учасницею якого є Киргизька Республіка, визнає офіційний статус, йому оформлюється службова віза.

Інвестиційна віза (типу "І")

видається  інвестору або керівнику іноземної інвестиційної компанії та членам його сім'ї (подружжя, неповнолітні діти та батьки на утриманні), який здійснює інвестиційну діяльність в Киргизькій Республіці та надав необхідні підтверджуючі документи, про внесок в економіку Киргизької Республіки, грошові кошти та матеріальні цінності мають бути еквівалентні сумі 10 (десять) мільйонів сомів і призначені для розвитку промислового виробництва, сільського господарства, банківської справи, енергетики, розвитку освітніх, медичних та інженерно-будівельних програм, а також інформаційно-комунікаційних технологій, -

Інвестиційні візи (тип, "І") може бути видана повторно на строк до 3 років при наявності позитивного висновку уповноваженого органу у сфері інвестиційної політики про відповідність заявника статусу інвестора.

Робоча віза (типу "W1")

 видається заявнику для отримання дозволу на роботу або підприємницьку діяльність на території Киргизької Республіки.

 

 

 

 

Робоча віза (типу «W2»)

видається заявнику, для якого у відповідності до Закону КР «Про зовнішню трудову міграцію» передбачено інший порядок здійснення трудової діяльності, без отримання дозволу на роботу, на строк до 90 днів..

Навчальна віза (типу «S»)

видається заявнику, який прибуває до Киргизької Республіки для навчання на строк до 90 днів.

 

 

 

Приватна віза (типу «Р1»)

видається заявнику без права здійснювати трудову чи підприємницьку діяльність, а також інших дії, які пов’язані з отриманням прибутку на території Киргизької Республіки, який в’їжджає до Киргизької Республіки за різної мети приватного характеру, відвідування родичів і друзів, отримання медичних послуг на строк до 90 днів. Приймаюча сторона  або сам заявник беруть на себе зобов’язання покривати усі витрати за перебування  у Киргизькій Республіці, у тому числі витрати на можливе лікування та можливе видворення з Киргизької Республіки.

Приватна віза (типу «P2»)

видається заявнику, який в’їжджає до Киргизької Республіки з метою реєстрації шлюбу з громадянином (-кою) Киргизької Республіки, возз’єднання сім’ї, на тимчасове або постійне місце проживання, отримання статусу біженця, на строк до 90 днів.

Релігійна віза (типу «R»)

видається місіонеру, який планує відвідати Киргизьку Республіку по лінії співробітництва з релігійними організаціями, за наявності дозволу, виданого уповноваженим державним органом у справах релігії на строк до 60 днів.

Сімейна віза (типу «F»)

видається членам сім’ї заявника (подружжя, неповнолітні діти та батьків, які знаходяться на утриманні), який знаходиться на території Киргизької Республіки з трудовою візою категорії (типу «W» 1 та «W2»), навчальною (типу «S»), або на підставі виду на проживання, на строк до 1 року з можливістю щорічного продовження і без права на трудову діяльність.

Виїзна віза (типу «L»)

видається заявнику для виїзду з Киргизької Республіки зі строком дії  до  10 днів, у наступних випадках:

- порушення періоду і правил перебування, визначеного візою або безвізовим режимом, у відповідності до законодавства Киргизької Республіки;

- відмова в оформленні чи скасуванні дозволу на роботу;

- відмова в оформленні, продовженні або скасуванні тимчасового чи постійного виду на проживання;

 - відмова в продовженні терміну дії візи;

- припинення навчання або відчислення з навчального закладу, зареєстрованого на території Киргизької Республіки, і закінчення навчання;

- припинення діяльності в сфері інвестиційної політики, підтвердженої державним органом у сфері інвестиційної політики;

- звернення особи, яка шукає притулок, яка має статус «кайрилман» або яку визнано біженцем, у випадку добровільної бажання залишити територію Киргизької Республіки, на основі узгодження з органами національної безпеки;

відсутність можливості у члена туристичної групи залишити територію Киргизької Республіки в складі групи у зв’язку з проходженням амбулаторного лікування, участі в слідчих і судових заходах. Решта членів туристичної групи при виїзді з Киргизької Республіки надають державному органу у сфері охорони державного кордону підтверджуючі документи, які видані установами охорони здоров’я, правоохоронними і судовими органами Киргизької Республіки.

За наявності підтверджуючих документів, виданих установами хорони здоров’я, уповноваженими державними органами, відповідальних за питання національної безпеки/внутрішніх справ, дозволяється повторне оформлення виїзної візи у наступних випадках:

- захворювання, отримання травми або каліцтва, коли заявник  не має здатності рухатися самостійно;

- потреба в за участі заявника у слідчих і судових заходах.

Одночасно з оформленням виїзної анулюється наявна діюча віза.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовження візи «D» здійснюється на термін акредитації або до 1 року чи на засадах взаємності, з внесенням даних до Інформаційної системи (далі – ІС).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віза типу «О» продовжується на термін акредитації, або  до 1 року чи на засадах взаємності, з внесенням даних до ІС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віза типу «І» - видається як багаторазова віза терміном на строк до 3 років.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віза “W1”дає заявнику право на в’їзд до Киргизстану на строк до 90 днів, без права на працю або підприємницьку діяльність на території КР. З отриманням дозволу на роботу Консульською службою та представництвами МЗС на території КР видається заявнику багаторазова трудова віза (типу «W1») на строк дії дозволу на роботу з правом щорічного продовження. 

 Робоча віза (типу «W2») підлягає щорічному продовженню на території КР Консульською службою та представництвами МЗС на підставі довідки уповноваженого органу у сфері міграції чи акредитації (для журналістів та кореспондентів) на термін до 1 року.

 Навчальна віза (типу «S») на території КР підлягає продовженню на строк до 1 року в разі навчання у вищих навчальних закладах КР або на термін  навчального курсу, заявленого навчальним закладом Киргизстану, зареєстрованого на території Киргизької Республіки.

 Приватна віза (типу «P2») на території КР підлягає продовженню строком до 6 місяців з можливістю подальшого оформлення виду на проживання у відповідності  до законодавства Киргизької Республіки. У разі потреби, особі, яка визнана біженцем, за наявності підтверджуючих  документів, і за узгодження  з органами національної безпеки, видається в’їзна віза (типу «P2») на строк до 90 днів.

Перелік документів, необхідних для отримання візи і продовження її терміну дії, залежно від категорії та типу візи:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для дипломатичної візи (типу «D»):

- копія дипломатичного паспорту;

- копія акредитаційної картки (у разі продовження візи);

- письмове звернення зовнішньополітичного відомства іноземної держави, дипломатичного представництва, консульської установи чи міжнародної організації у Киргизькій Республіці, а також державних органів Киргизької Республіки;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для службової візи (типу "O»):

- копія службового паспорту;

- копія акредитаційної картки (у разі продовження візи);

- письмове звернення зовнішньополітичного відомства іноземної держави, дипломатичного представництва, консульської установи чи міжнародної організації у Киргизькій Республіці, а також державних органів Киргизької Республіки;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для інвестиційної візи (типу «І»):

- копія проїзного документу;

- письмове звернення уповноваженого державного органу у сфері інвестиційної політики, підписане  керівником або заступником керівника цього державного органу;

- висновок державного орган у сфері інвестиційної діяльності на відповідність апліканта статусу інвестора (у разі повторної видачі віз);\

 

 

 

 

 

 

 

Для робочої візи (типу "W1"):

 

- копія проїзного документа;

- письмове звернення роботодавця з додатками копій установчих документів, свідоцтво про реєстрацію в органах юстиції;

- особисте звернення заявника, який має намір здійснювати на території КР індивідуальну підприємницьку діяльність;

- дозвіл на роботу – документ установленого зразку, що підтверджує право іноземного громадянина  та осіб без громадянства на здійснення в КР трудової або індивідуальної підприємницької діяльності, який виданий уповноваженим державним органом у сфері міграції відповідно до законодавства КР (у разі продовження візи).

Для робочої візи (типу "W2"):

- копія проїзного документу;

- письмове звернення державного органу Киргизької Республіки, або письмове запрошення юридичної особи, зареєстрованої на території Киргизької Республіки з копіями установчих документів;

- довідка уповноваженого державного органу в галузі міграції, або на основі документа про акредитацію журналістів або кореспондентів (у разі продовження візи);

 

Для навчальної візи (типу "S»):

- копія проїзного документу;

- письмове звернення керівника освітнього закладу, зареєстрованого на території Киргизької Республіки;

- копія індивідуального договору між заявником та освітнім закладом, зареєстрованим на території Киргизької Республіки (у разі продовження візи);

 

Для приватної візи (типу "P1"):

- копія проїзного документу;

- клопотання громадянина Киргизької Республіки з додатком копії національного паспорту (ID-картка);

- копію документу, який виданий уповноваженою особою, про підтвердження постійного проживання на території Киргизької Республіки;

- довідка з місця роботи про заробітну плату або інший документ про матеріальне забезпечення сторони, яка запрошує;

- запрошення або підтвердження організації охорони здоров'я, зареєстрованої на території Киргизької Республіки, із зазначенням терміну лікування, його вартості, необхідності у супроводжуючих особах (з метою отримання медичних послуг);

- документи, що підтверджують попередню оплату за лікування або можливість її подальшої сплати (з метою отримання медичних послуг);

Для приватної візи (типу "P2"):

- копія проїзного документу;

- клопотання громадянина Киргизької Республіки з додатком копії національного паспорту (ID-картка);

- копія документу, виданого уповноваженою особою, що підтверджу постійне проживання на території Киргизької Республіки;

- свідоцтво про шлюб або інших документи, які підтверджують родинні відносини апліканта з громадянином Киргизької Республіки;

- довідка з місця роботи про заробітну плату або інший документ, який підтверджує матеріально-фінансову спроможність сторони, яка запрошує;

- документ про розгляд клопотання заявника про отримання виду на проживання або прийняття до громадянства (у разі продовження візи);

- клопотання державного органу у галузі міграції та особисте звернення особи, визнаної біженцем (у разі виїзної/в’їзної візи);

Для релігійної візи (типу «R»):

- копія проїзного документу;

- запрошення, яке видане уповноваженим державним органом з питань релігії, із зазначенням призначенням мети і терміну перебування заявника в Киргизькій Республіці;

Для сімейної візи (типу «F»):

 

- копія проїзного документу;

- заява іноземного громадянина;

- клопотання організації, яка приймає;

- копії документів, що засвідчують родинні стосунки між заявником та членами його сім'ї;

 

Для виїзної візи (типу "L»):

- копія проїзного документу;

- листи органу національної безпеки, внутрішніх справ, уповноваженого державного органу у сфері міграції.

До уваги громадян України, які бажають відвідати Киргизьку Республіку

У відповідності до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Киргизької Республіки про взаємні поїздки громадян ( Угоду затверджено Постановою КМ N 719 ( 719-2004-п ) від 02.06.2004)  громадяни держави однієї Сторони, у тому числі ті, які проживають в третіх державах, можуть на підставі документів, дійсних для виїзду за кордон, в'їжджати, прямувати транзитом, виїжджати і перебувати на території держави іншої Сторони без віз терміном до 90 (дев'яносто) діб з дня перетину державного кордону. Термін перебування може бути продовжено відповідно до законодавства і правил Киргизької Республіки на термін не більше 30 (тридцять) діб. Продовження терміну перебування, як правило,  можливе в разі працевлаштування.

Документами, дійсними для виїзду за кордон, у розумінні цієї Угоди, для громадян України, є:

     - паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

     - проїзний документ дитини;

     - дипломатичний паспорт України;

     - службовий паспорт України;

     - посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки із неї);

     - посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);

     - свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).

 

Громадяни України, які в'їжджають на територію Киргизької Республіки на термін більше ніж 90 (дев'яносто) діб, або з метою працевлаштування, або на постійне проживання, зобов'язані мати візу Киргизької Республіки, яку можна отримати в Посольстві Киргизької Республіки в Україні:

м .Київ, вул.Павловська 26/41, секція 5/А, офіс 108

Приймальня: +38-044-500-59-36

Тел/факс: +38-044-500-59-36

Консульський відділ: +38-044-500-59-34

email: embassy.kg.kiev@silvercom.net

Посольство працює з понеділка по п’ятницю, субота та неділя – вихідні.

Часи роботи: з 9.00 до 18.00. Обідня перерва – 13.00-14.00

 Громадяни України, які постійно проживають на території Киргизстану, можуть виїжджати з території цієї держави і в'їжджати назад без віз, якщо вони мають документи, що підтверджують їх постійне проживання. Громадяни України в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом територією Киргизстану через прикордонні пункти пропуску, відкриті для міжнародного сполучення. Громадяни України зобов'язані при перетині кордону Киргизької Республіки і під час перебування на її території дотримуватися чинного законодавства і встановлених правил перебування для іноземців цієї держави. В разі порушення міграційних правил і терміну перебування на території Киргизстану складається акт про адміністративне порушення і стягується штраф з в розмірі 10 000 сомів (1 дол. США = 68 сомів).

19 грудня 2016 року набрала чинності Постанова Уряду КР №689 «Про питання реєстрації іноземних громадян та осіб без громадянства на території Киргизької Республіки». Постановою затверджено Перелік іноземних держав із зазначенням термінів звільнення іноземних громадян та осіб без  громадянства, які прибувають до Киргизької Республіки, від реєстрації за місцем перебування в уповноважених державних органах, а також в готелях. На 77 позиції цього Переліку зазначена Україна, громадяни якої звільняються від реєстрації терміном на 90 днів з дня перетину кордону. Якщо термін перебування осіб, передбачених Переліком, на території Киргизької Республіки перевищує строки, що зазначені в Переліку, вони мають зареєструватися за місцем перебування у відповідності до чинного Порядку. Тобто, громадяни України, які планують перебувати на території Киргизької Республіки більше ніж визначено в Переліку, мають  через кожні 90 днів перетинати кордон, або ж придбати в’їздну візу (в Посольстві КР в Україні чи в Генеральному консульстві КР в м.Алмати), термін дії якої можливо продовжувати в Департаменті консульської служби МЗС КР. У разі звернення іноземного громадянина чи особи без громадянства, а також приймаючої сторони до уповноваженого державного органу у сфері реєстрації населення після визначених законодавством строків, якими дозволено перебувати на території Киргизької Республіки без реєстрації, або у разі закінчення строку реєстрації, співробітник державного органу у сфері реєстрації населення здійснює реєстрацію у визначеному порядку і протягом одного робочого дня направляє повідомлення до органів внутрішніх справ для складання протоколу про адміністративне правопорушення зазначених осіб.

Постанову можливо знайти за посиланням: http://www.gov.kg, Постанова Уряду КР №689 від 19.12.2016 року «О вопросах регистрации иностранных граждан и лиц без гражданства на территории Кыргызской Республики»

Підтвердженням дати прибуття в Киргизстан є проїзні квитки та/або відмітка про перетин кордону, яка проставляється в паспорт громадянина України в пункті пропуску через державний кордон Киргизстану.

Екстремальний туризм

Особам, які прибули до Киргизстану для займання екстремальним туризмом, рекомендується оформити медичну страховку, яка буде дійсна на території Киргизстану, організовувати поїздки не самостійно, а за сприяння туристичних компаній, які спеціалізуються на організації екстремального туризму в Киргизстані і знайомі із специфікою країни. Рекомендуємо зареєструватися в Міністерстві з надзвичайних ситуацій Киргизької Республіки та поінформувати Міністерство про склад туристичної групи і схему маршруту. Копії цих документів, номери контактних телефонів і паспортні дані доцільно передати до консульського підрозділу Посольства України в Киргизькій Республіці по факсу (+996-312 25-17-80) або на електронну адресу (oleksandr.shynko@mfa.gov.ua).

Міністерство надзвичайних ситуацій Киргизької Республіки
723500, м.Ош, вул. Р.Момінової, буд. 11
720055, м.Бішкек, вул. А.Токтоналієвa, буд. 2/1
сайт: www.mes.kg,
e-mail: mchs@elcat.kg

Оперативний черговий по Міністерству
Тел.: +996 3222 2-18-44
Факс: +996 3222 5-60-77, +996 3222 7-48-99
e-mail: od.mchs@mail.ru

Оперативний черговий МНС по Бішкеку та Чуйській області
Тел.: +996 312 566177

Оперативний черговий МНС по Іссик-Кульській області
Тел.: +996 3522 70397, +996 3522 70667, +996 770 800 777

Радимо

 • Дотримуватися термінів та процедури в’їзду, реєстрації, оформлення трудових відношень. Якщо у Вас виникають питання стосовно законодавства Киргизстану, звертайтеся до представників державних органів у письмовій формі.
 • Якщо на вулиці до Вас звернувся співробітник міліції для перевірки документів, він має на Ваше прохання пред’явити службове посвідчення. Вам необхідно пред’явити тільки паспорт. Немає потреби показувити зміст сумок та кишень.  
 • При появі підозри про перевищення повноважень з боку співробітника внутрішніх справ, спробуйте вияснити ім’я, звання, місце служби працівника та повідомте про до консульського підрозділу Посольства України (25-01-23; 0550 78-15-22) або до  органів внутрішніх справ.
 • Якщо з Вас незаконно стягнули штраф, затримали чи арештували, забрали чи пошкодили Ваші документи, Ви маєте право вимагати зустрічі з консульським працівником Посольства України в КР.
 • Слід при собі завжди мати паспорт (або копію паспорту) зі штампом про перетин кордону та проїзний квиток, що підтверджує дату прибуття до КР.
 • Будьте уважні при відвіданні громадських місць, і особливо при перетині доріг.
 • Звертайте увагу на без пекове збереження документі та грошових засобів.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Практично всі населені пункти в Киргизстані розміщені в сейсмонебезпечних зонах. За даними інституту сейсмології Киргизької Республіки, великі сейсмонебезпечні зони розташовані на стику кордонів Киргизстану і Казахстану. Також небезпечна зона тягнеться від північної частини міста Фергани усередину Узбекистану. У кожній із цих зон розташовані по 3 райони, в яких протягом 5-10 років можливі сильні землетруси. Усього таких районів близько 25.

Рекомендації щодо поведінки під час землетрусу

Якщо Ви перебуваєте в будинку, коли починаються поштовхи: «Лягти, захиститися і не рухатися». Якщо Ви не перебуваєте поруч із міцним обіднім або письмовим столом, то ляжте на підлогу біля внутрішньої стіни і закрийте голову і шию руками. Тримайтеся подалі від вікон, предметів, що висять, дзеркал, високих меблів, великих побутових приладів і шаф, заповнених важкими предметами. Якщо Ви перебуваєте у приміщенні, то залишайтеся там під час землетрусу. Якщо Ви перебуваєте у ліжку під час землетрусу, то залишайтеся в ньому, закрийте голову подушкою. У багатоповерхових будинках будьте готові до того, що можуть почати працювати сигнали пожежної тривоги. Не виходьте на балкон, не запалюйте вогонь, відкрийте двері і станьте у дверній проймі або укрийтеся у безпечному місці. Якщо Ви користуєтеся інвалідною коляскою, замкніть колеса й закрийте голову.

Якщо Ви перебуваєте на вулиці, коли починаються поштовхи: Перейдіть на відкрите місце, якщо Ви можете зробити це безпечно. Тримайтеся подалі від ліній електропередачі, будинків і дерев.

Якщо Ви ведете машину, то з’їдьте на узбіччя дороги і зупиніться. Не зупиняйтеся під нависаючими небезпечними місцями (наприклад, під мостами, лініями електропередачі або великими дорожніми знаками).

Стежте за небезпечними предметами, які можуть упасти, знайдіть штаб рятувальних робіт і зареєструйтеся.

Після закінчення землетрусу:

Перевірте людей навколо вас, чи не поранені вони. Надайте їм першу допомогу.  Не пересувайте серйозно поранених людей, крім випадків, коли вони зазнають неминучої небезпеки. Тримайте їх у теплі, укрийте ковдрами або додатковим одягом. Евакуюйтеся з будинків по сходах, не користуйтеся ліфтами. Перевірте навколо себе, чи немає поруч небезпечних умов, таких, як пожежа, ліній електропередач, що впали, витоків газу й ушкоджень будинків. Якщо у вас є вогнегасники і Ви навчені користуватися ними, то негайно загасіть маленькі пожежі. Уникайте розбитих стекол. Будьте вкрай обережні поруч із розлитими небезпечними матеріалами, такими, як підбілювач, садові хімікати, фарба, бензин або інші займисті рідини.

Якщо Ви застряли в руїнах: Рухайтеся якнайменше, щоб не підняти пил. Закрийте ваш ніс і рот хусткою або одягом. Постукайте по трубі або стіні, щоб рятувальники знали, де Ви перебуваєте. Скористайтеся свистком, якщо він є під рукою. Кричіть тільки у крайньому випадку.

Працевлаштування.

Для працевлаштування, громадяни мають оформляти дві візи:

перша - робоча віза типу "W1", видається заявнику для отримання дозволу на роботу або підприємницьку діяльність на території Киргизької Республіки. Віза типу "W1" оформлюється як одноразова і дає заявнику право на в’їзд до Киргизстану  на строк до 90 днів без права на працю або підприємницьку діяльність на території КР;

друга  - з отриманням дозволу на роботу Консульською службою та представництвами МЗС на території КР видається заявнику багаторазова трудова віза типу «W1» на строк дії дозволу на роботу з правом щорічного продовження. 

Надання медичних, соціальних послуг

Медичну допомогу іноземним громадянам надають державні лікувальні установи, перелік і порядок діяльності, яких затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я КР від 7 серпня 2000 року № 257.

Про прийняття іноземного громадянина на лікування повідомляється в організацію, де працює громадянин, і керівництву лікувальної установи. При цьому на кожного іноземного пацієнта заводиться медична документація державною мовою, діагноз і призначені лікарські препарати записуються російською або латинською мовою.

Для лікування виділяються спеціальні палати із покращеним сервісом, один день лікування в стаціонарі без урахування процедур і лікарських препаратів коштує від 60 до 120 доларів США. На Ваше бажання персонал лікарні може запропонувати індивідуальне харчування у стаціонарі. Виклик і обслуговування бригади швидкої допомоги, включаючи транспортні послуги, обійдеться від 15 до 80 доларів США.

Якщо іноземний громадянин не має документа з медичного обслуговування, що підтверджує медичне страхування, витрати несе сторона, що запрошує. Оплата за медичні послуги здійснюється згідно із Прейскурантом, затвердженим постановою Уряду Киргизької Республіки від 15 червня 2000 року №346. Громадяни країн СНД оплачують медичні послуги по Прейскурантах, складених лікувально-профілактичними установами для країн СНД.

Медичне страхування

Відправляючись у подорож за кордон, щоб поїздка не була зіпсована непередбачуваними проблемами зі здоров’ям, краще заздалегідь подбати про страховий захист і придбати поліс страхування медичних витрат. Тоді Ви будете впевнені в тому, що всі витрати, пов’язані з отриманням медичної допомоги, будуть оплачені страховою фірмою.

Типовий страховий поліс, як правило, покриває такі витрати:

Медичні витрати: на лікування екстрених захворювань або травм, а також необхідні при цьому медикаменти, виписані лікарем. Медичні витрати не поширюються на загальне лікування, послуги дантиста, естетичні і психологічні консультації або ж лікування раніше перенесених захворювань. А також таких захворювань, як астма, цукровий діабет тощо.

Медико-транспортні витрати: з евакуації застрахованого з місця події до найближчої медичної установи або до лікаря; а також з екстреної медичної репатріації застрахованого, включаючи супровід (якщо такий супровід запропонований лікарем) через кордон до його місця проживання.

Транспортні витрати: витрати на повернення додому самого застрахованого або його дітей, якщо вони залишилися без догляду внаслідок страхового випадку; витрати з проїзду у два кінця родича для відвідування застрахованого у випадку тривалої госпіталізації.

Витрати з посмертної репатріації: з доставки тіла до місця, де постійно проживав застрахований, якщо його смерть настала в результаті страхового випадку. При необхідності одержання екстреної медичної допомоги Вам слід звернутися в цілодобовий сервісний центр. Телефон сервісного центру завжди вказується в страховому полісі.

Медичні витрати оплачуються страховою фірмою безпосередньо медичній установі або відшкодовуються застрахованому, якщо витрати були оплачені ним самостійно. Якщо Ви оплачуєте витрати самостійно, необхідно попередньо погоджувати витрати із сервісним центром до моменту одержання медичної допомоги. Для одержання відшкодування необхідно протягом 30 днів після повернення з поїздки надати страховій компанії документи, які підтверджують і обґрунтовують усі зроблені витрати.

Уважно читайте договір, який укладаєте зі страховою компанією!

Митні питання тощо

Усі особи, що перетинають митний кордон, мають рівне право на ввіз і вивіз до/з Киргизької Республіки товарів і транспортних засобів відповідно до законодавства КР. Товари й транспортні засоби, переміщувані через кордон Киргизстану, підлягають декларуванню. Декларування переміщуваних через митний кордон Киргизької Республіки фізичними особами товарів (за винятком товарів, переміщуваних у несупроводжуваному багажі, та товарів, що пересилаються) проводиться у письмовій та усній формі. При цьому незаява фізичною особою про наявність таких товарів за встановленою письмовою формою розглядається як його заява про те, що у фізичної особи немає товарів, зазначених нижче. Обов'язковому декларуванню у письмовій формі підлягають наступні товари, переміщувані фізичною особою через митний кордон Киргизької Республіки:

 • національна й інша наявна валюта, валютні цінності
 • вироби з дорогоцінних металів і каменів у будь-якому виді і стані
 • зброя будь-яка, боєприпаси, вибухові речовини
 • наркотичні й психотропні речовини
 • предмети старовини і мистецтва
 • друковані видання й інші носії інформації
 • отрутні і сильнодіючі речовини і ліки
 • радіоактивні матеріали
 • об'єкти флори і фауни, їх частини і отримана з них продукція
 • високочастотне обладнання і засоби зв'язку
 • товари, призначені для виробничої й іншої комерційної діяльності, що підлягають обкладанню митними платежами
 • тимчасово ввезені товари, що вивозяться
 • транспортні засоби

Увесь багаж, перевезений пасажиром, включаючи багаж у салоні літака, повинен бути пред'явлений при реєстрації на рейс, що викликане вимогами забезпечення безпеки польоту. Норми безкоштовного провозу багажу залежать від напрямку польоту й класу обслуговування.

Багаж пасажира, який авіакомпанія приймає до перевезення під свою відповідальність за його збереження, маркірується багажною биркою й перевозиться в багажному відсіку літака. Рекомендується на кожне таке місце багажу прикріпити іменну бирку, указавши на ній латинськими буквами своє прізвище, номер рейсу, дату, номер телефону (бажано заповнювати латинськими літерами). Іменні бирки можна одержати при придбанні авіаквитка або на стійці реєстрації в аеропорту.

Перевезення тварин на борту літака

Тварини (собаки, кішки й інші дрібні свійські тварини) приймаються до перевезення з попередньої згоди Перевізника. Перевізник не несе відповідальність у випадку відмови в їхньому ввозі в будь-яку іншу країну, або загибелі тварини під час перевезення. Тварини перевозяться в міцній тарі, що забезпечує необхідні зручності під час перевезення, безпеку повітряного судна й навколишніх, дотримання санітарних вимог, при цьому зважуються разом з тарою й оплата за їхнє перевезення здійснюється по подвійному багажному тарифу за 1 кг ваги. Вага тварини у норму безкоштовного провозу багажу не включається. У салоні дозволяється провозити тварин вагою не більш 8 кг, розмір контейнера - не більш 60х40х30 см, розміщати контейнер тільки під сидінням. Обов'язкове пред'явлення ветеринарного сертифіката.

Предмети, що не приймаються до перевезення в якості багажу:

А) вогнепальна й холодна зброя усіх видів: пістолети, гвинтівки, карабіни та інша вогнепальна зброя.

Б) вибухові речовини й предмети, начинені вибуховими речовинами:

- мисливський порох у будь-якому упакуванні й у будь-якій кількості;

- патрони бойові ( у тому числі малокаліберні);

- капсули (пістони) мисливські й капсули – детонатори;

- піротехнічні засоби: сигнальні й освітлювальні ракети, сірники підривники, бенгальські вогні, петарди залізничні;

- динаміт, тол, амонал, тротил і ін. вибухові речовини.

В) стислі й зріджені гази;

Г) займисті тверді речовини;

Д) отруйні сильнодіючі й отруйні речовини у рідкому або твердому стані, упаковані в будь-яку тару;

Е) усі їдкі й корозуючі речовини;

Ж) усі інші речовини, вантажі, предмети, що підпадають під ознаки вищевказаних речовин, вантажів і предметів, що викликає сумніви в безпеці, перевезення і які можуть бути використані для підпалу, вибуху або загрозливі для життя пасажирів і членів екіпажу.

Перелік товарів, які можуть бути завезені/вивезені до/за межі Киргизької Республіки в обмеженій кількості без сплати мита, податків:

Припустима кількість на одну людину:

-  алкогольні напої - 2 літра;

- тютюнові вироби: сигари, сигари з обрізаними кінцями, сигариллы (тонкі сигари), сигарети, що містять тютюн; курильний тютюн, що містить або не містить замінників тютюну у будь-якій пропорції - 50 сигар, 100 сигарилл, 400 сигарет, 0,25 кг тютюну. У випадку ввозу тютюнових виробів тільки одного виду допускається ввіз 100 сигар, 200 сигарилл, 400 сигарет і 0,5 кг тютюну.

Фрукти, городина та інші продукти харчування можуть бути вивезені в будь-якій кількості, однак на них потрібно обов'язково одержати в аеропорту міжнародний сертифікат санітарно-епідеміологічного контролю.

Переміщення іноземної валюти через кордон не обмежується. Ввіз і вивіз валюти не підлягають ніяким обмеженням за умови її декларування в пунктах митного контролю.

Ввіз лікарських препаратів

Допускається ввіз лікарських засобів на територію Киргизької Республіки для особистого й іншого некомерційного використання без ліцензії або дозволу вповноваженого державного органу Киргизької Республіки у галузі охорони здоров'я. На територію Киргизької Республіки можна ввозити лікарські засоби, якість яких підтверджено сертифікатом підприємства-виробника лікарських засобів, що засвідчують, що ввезені лікарські засоби зроблені відповідно до державного стандарту якості лікарських засобів країни-виробника лікарських засобів. На територію Киргизької Республіки забороняється ввіз лікарських засобів, до закінчення терміну придатності яких залишається одна третина всього строку придатності. Забороняється ввіз на територію Киргизької Республіки лікарських засобів нестандартної якості і фальсифікованих лікарських засобів.

Стосовно інформації про норми безкоштовного провозу багажу авіаційним та залізничним транспортом необхідно звертатися до представників перевізників.

Медико-санітарні, природні і соціальні загрози. Попередження та запобігання

• Загальний рівень охорони здоров'я в Киргизстані вважається відносно невисоким. Туристам, які мають проблеми зі здоров'ям, рекомендується мати при собі достатній запас необхідних лікарських засобів. Також бажано мати страховий поліс.

• Епізоотична ситуація у Киргизькій Республіці характеризується, в основному, як стабільна, однак є випадки із бруцельозом, сибірською виразкою і ящуром. Джерелом інфекції для людей є хворі тварини та їхня продукція. Люди заражаються через недотримання правил особистої гігієни під час догляду за хворими тваринами, а також через вживання м'ясо-молочної продукції.

• У період між червнем і вереснем існує ризик зараження малярією. Незважаючи на те, що хвороба, в основному, зареєстрована в південній і західній частинах Киргизстану, на кордоні із Таджикистаном і Узбекистаном, туристам рекомендується мати при собі засоби проти комах і одягатися у закритий одяг для захисту, особливо під час перебування у горах, біля річок.

• У Киргизстані зареєстровані випадки сказу. У зв'язку із цим, рекомендується уникати контактів з будь-якими дикими тваринами, укуси яких можуть призвести до захворювання. Якщо Вас вкусили, треба негайно очистити рану і звернутися за медичною допомогою для перевірки на наявність ознак інфекції.

• Водопровідну воду та інші місцеві джерела води можуть бути забрудненими, тому воду треба кип'ятити. Туристам під час їхнього перебування в країні рекомендується вживати, по можливості, бутиліровану воду.

Для автоперевізників

Іноземні водії повинні проявляти обережність при відвідуванні кордону Киргизії з Узбекистаном, а також з Таджикистаном, де періодично відбуваються зіткнення між громадянами двох країн. Необхідно дотримуватися основних доріг, тому що у прикордонних районах можуть лишатися вибухові предмети, що не вибухнули. Крім того, окремі з пунктів перетину кордону між двома країнами можуть виявитися закритими. Водії повинні перевірити інформацію у місцевих органах влади. Слід пам’ятати, що при в’їзді на територію Киргизстану сплачується екологічний збір у розмірі 1000 сомів.

Координати Посольства України в Киргизькій Республіці:

Адреса:

КP, м. Бішкек, вул. Манас айили, 1А

Телефон:

+996(312) 881 886, тел."гарячої лінії" + 996 701 888 463

Факс:

+996(312) 881 915

Ел. пошта:

emb_kg@mfa.gov.ua

Веб-сайт:

http://kyrgyzstan.mfa.gov.ua

 

Графік роботи:

09.00- 18.00   Перерва: 13.00-14.00

Вихідні дні: субота, неділя

 

 Контакти:

Державна митна служба при Уряді Киргизької Республіки: м. Бішкек 720020 вул. Байтик Батира, 4а

Тел.: (+996-312) 51-06-51; +996-312) 51-18-99

Факс: (+996-312) 51-24-63; (+996-312) 51-24-64

Е-mail: papers@customs.gov.kg

Міжнародний код Киргизької Республіки - 996. Для дзвінка в Киргизстан необхідно набрати - +996 - код міста - номер викликуваного абонента.

Коди деяких міст: Баткен - 3622, Бішкек - 312, Джалал-Абад (Жалал-Абад) - 3722, Кант - 3132, Каракол - 3922, Мін-Куш - 3559, Нарин - 3522, Ош - 3222, Талас - 3422, Таш-Кумир - 3745, Токтогул - 3747, Тюп - 3945, Узген - 3233, Чуй-Токмок - 3138.

Корисні номери телефонів

Телефонна довідкова Бішкека - 109.

Міліція - 102.
Пожежна - 101.
Швидка медична допомога - 103.
Служба порятунку - 110 або 161.

До уваги громадян України, які подорожують до Азербайджану

Режим в'їзду - безвізовий (поїздки за закордонними паспортами). Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів:

Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією.

Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів. Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється. 

Угода, що регулює режим взаємних поїздок: Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про безвізові поїздки громадян від 14.02.2002р.

 До уваги громадян України, які подорожують до Грузії. Режим в'їзду - безвізовий (поїздки за закордонними паспортами). Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія):

Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років  або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.

Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.

Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.

Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема  торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок - Угода між Кабінетом Міністрів України та Виконавчою Владою Грузії про безвізові поїздки громадян від 31.03.1999р.

 До уваги громадян України, які подорожують до Сербії

Режим в'їзду - безвізовий (до 30 днів). Громадяни України, які мають шенгенські візи, візи Великобританії та інших держав-членів ЄС або візи США, а також дозвіл на проживання у державах Шенгенської зони, державах-членах ЄС або США, можуть в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом і перебувати на території Сербії до 90 днів протягом 6 місяців від дати першого в'їзду, за умови, що термін перебування у Сербії не перевищуватиме строк дії відповідної візи або дозволу на проживання.

Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія):

Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Сербії і Чорногорії про безвізові поїздки власників дипломатичних та службових паспортів від 18.10.2004р. 

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сербія про відмову від візових вимог для громадян від 31.05.2011р.

 

Мапа